Byl to velice zajímavý a úspěšný rok, i když tomu jeho první polovina moc nenasvědčovala.

Život

To nejdůležitější co se mi přihodilo bylo celkové fyzické zhroucení z přepracování kdy jsem skončil v květnu v nemocnici na kapačkách.

Celou situaci jsem nakonec zvládl a to jen díky mé úžasné manželce a synovi, kteří byly také strůjci další změny. Tou změnou jsou pravidelné tréninky Taekwon-do s několika násobným mistrem evropy a česka Filipem Gavlasem . Momentálním cílem je 29. leden kdy nás čekají zkoušky na vyšší pásky (žlutý, pokud to nepokazím). Samotného mě překvapilo intenzita a komplexnost pohybů. Na druhou stranu je to skvělý relax.

Práce

V říjnu jsem „oslavil“ 13 let u projektu TipCars.com a pořád je to parádní jízda se super partou.


Pro copywriteri.cz to byl nejlepší rok od doby převzetí projektu v roce 2016, oproti minulému roku se zvýšily tržby o 25.5%. Poprvé jsem si vyzkoušel slevy v den #blackfriday. Začal jsem chystat nový vzhled celého systému, přece jenom ten stávající je vytvořen za víkend.


Ještě v srpnu jsem uvažoval o zrušení mého nejstaršího (2007) projektu sudokuliga.cz. Nakonec je z toho pokračování na další roky, kdy jsem všechny rozhodnutí předal jiné osobě.

V prosinci jsem začal psát aplikaci pro android, která umožní lidem luštit sudoku online proti sobě – takové SUDOKU BATTLE 😉 Tuto možnost už mám na webu několik let a je vcelku hojně využívaná.


Nejvíce mě potěšil růst seo nástroje SEMOR.cz kdy jsem se po „skoro“ ukončení projektu v roce 2017 dostal na čísla blížící se roku 2016 s růstem 20% oproti roku 2018. Podařilo se domluvit spolupráci se super lidmi a řešit tak poptávky po SEO pod značkou SEMOR. Dobrým krokem bylo vytvoření doplňku pro eshopové řešení SHOPTET.cz

Vzdělávání

Začal jsem se věnovat strojovému učení a práci s daty, které ještě letos aplikuji na TipCars. Lehce jsem zavadil o programování pro android viz výše a v neposlední řadě jsem si pořídil kurz digitálního marketingu od Jindry Fáborského.

Jako organizátor jsem v červenci poprvé veřejně představoval SEMOR po 7 letech provozu už bylo třeba. Byla to pro mě velká zkušenost jak s obstaráním prostor tak se samotnou prezentací. Párkrát jsme se sešly s lidmi z Frýdku-Místku (Tomáš Stýskala, Daniel Kovalčík) na pivo a pokec o SEO/link buildingu/PPC atd. což beru jako nejlepší možnost vzdělávání. Snad se nám to povede i letos a častěji než loni.