moje

Můj 1. taekwon-do turnaj

Po 5 měsících co jsem začal s trénováním/učením se takwon-do jsem měl možnost jen na svůj 1. turnaj do Opavy (Pohár o páva).

Trenéři mě přihlásili do celkem 3 disciplín – Tul, Pointfighting, Tki. Jelikož jsem byl na turnaji jediný senior se žlutým páskem (8. kup) byl jsem přiřazen do skupiny s vyššími pásky 6. – 4. kup.

Tul

Tady jsem si původně docela „věřil“, ale dopadlo to úplně nejhůře jak mohlo. Asi nervozitou jsem prohrál vše co se dalo, především chybami v předváděné sestavě kdy jsem ji 2x popletl a úplně pokazil. Ale i přesto jsem neměl šanci, u soupeřů byla vidět větší zkušenost jak se samotným turnajem tak precizním provedením sestav.

Pointfighting

Toho jsem se docela obával, přece jenom jsem to neměl skoro vůbec natrénované. Musím říct, že bez trenérky, která mě i při zápasu upozorňovala na chyby a dávala rady byl dopadl velmi špatně. První souboj jsem prohrál, u druhého už to byla prohra jen 2 body. 3. souboj jsem dokonce vyhrál a byl jsem z toho neskutečně nadšený. Pak přišel 4. souboj a tam jsem neměl šanci, ostřílený borec, který přesně věděl co má se mnou dělat, dokonce jsem pak ještě 3 hodiny smrkal krev 😀 . 4 souboje během cca 30 minut byly velmi fyzicky náročné.

Tki

Speciální přerážecí techniky, mě se týkala jen technika nopi – kopy do výšky.

Když nám nastavili výšku podle tabulek, bylo jasné že nemám proti ostříleným borcům šanci 250 cm :D. Nakonec po dohodě bylo jako startovací výška natavena 220 cm. První pokus jsem jenom proběhl, nevyšel mi krok. Druhým pokusem jsem byl velice blízko, dle rozhodčích mi chyběl centimetr. A jelikož nikdo tuto výšku nekopl, snižovala se laťka na 210 cm.

Tady jsem kupodivu jako jediný zasáhl desku a díky tomu získal své první ZLATO!!

Similar Posts

Napsat komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *