V letošním roce se toho událo opravdu hodně. Od chycení COVIDu v únoru přes vyhoření serverů v březnu , vymlácení zadního nepřipojištěného skla u auta brankou na fotbal 😀 až po odchod ze zaměstnání po 15 letech a být na 100% OSVČ ;).

Co se nepovedlo

Největším problémem v minulém roce bylo vyhoření serverů v březnu, kdy shořelo celé datacentrum společnosti OVH cca 14 dní poté co jsem se dostal z postele po prodělání COVIDU. Bohužel jsem velice podcenil pravidelné zálohování 🙁

Bylo to velmi náročných 14 dní kdy jsem muselo vše obnovit a bez podpory mé úžasné ženy, bych to na 100% nezvládl.

Dozvuky výpadků jsem pociťoval celý rok, hlavně u projektu copywriteri.cz kde letos došlo k 80% propadu výdělku. Nicméně předpokládám, že v roce 2022 dojde k opětovnému nárůstu alespoň na čísla roku 2020. U ostatních projektů k takovým ztrátám nedošlo.

V taekwondo se nepovedlo umístit na MČR na stupnách vítězů, což mě docela naštvalo, jelikož jsem toho přerazil více než v roce 2020 a tak jsem „jen bramborový“.

A teď to co se povedlo 😉

I přes vše co se v roce 2021 událo to byl nejlepší rok, který cca o 20% překonal dosavadního rekordmana 2017.

Můžu napsat, že díky členství v jedné tajné/iluminátské/lego skupině na slacku jsem v dubnu spustil projekty mujparking.cz a traffor.com.

MujParking.cz (MP)

Český systém (nejen pro CZ domeny) pro parkování domén. Systém je určen pro každého kdo má nějakou doménu a chce ji buď prodat nebo prodávat případný traffic. Stačí jen navést domény do systému nastavit si naše DNS a o nic se nestarat. Aktuálně na nás míří a evidujeme

Pokud je doména k prodeji automaticky se na ni zobrazuje kontaktní formulář, zároveň ji inzerujeme v systému bazardomen.online. V ostatních případech automaticky přeprodáváme traffic inzerentům přes druhý projekt, nebo pokud je to možné posíláme traffic na affil parntery.

Za 8 měsíců fungování proteklo přes MP 1 768 743 hitů (očištěno o roboty, proxy, datacentra, bez toho by to bylo mnohonásobně vyšší číslo, ale roboty nikdy kupovat nechce 😉 ).

Co mě velmi potěšilo, je přiznaný prodej 10 domén přes MP s celkovou hodnotou 81 700Kč. Těch nepřiznaných je trochu více a s cenou by to bylo přes 100 000Kč – ale asi toho bude více, je to jen odhad na základě změny kontaktu na doméně, a ty jsem si hlídal jen nějakou dobu na otestování.

V blízké době vylepším komunikaci mezi zájemci o nákup domény a jejich majitelem, tak ať se vše řeší přes MP.

SEOwebmaster.cz

Moje „želízko v ohni“. Ke konci roku 2020 jsem to spustil jako takový vedlejší testovací projekt hlavně kvůli napojení na Shoptet jako jeden z jejich doplňků. Za uplynulý rok se podařilo navázat spolupráce s eshop řešeními UpGates.cz a Webareal.cz.

SEMOR.cz

U semoru mě nejvíce potěšil zájem několika klientů o vlastní funkce/přehledy, které jejich obchodním týmům ušetří hodiny času.

Největší novinkou je poskytování přehledů o zpětných odkazech pro jakoukoliv doménu.

Plány na rok 2022?

Už nějakou dobu mám v hlavě představu o projektu, který bude konečně pro všechny lidi a ne jako dosud pro určité skupiny (marketing/seo/domeny). Koncem listopadu jsem pořídil doménu, na které to celé bude mít smysl. Programování je v plném proudu a jako obvykle si píšu vše sám na čistém PHP 😈 a nebudu originální.

Pokud vše půjde podle plánu doufám ve spuštění v březnu 2022.

Tak nějak dalším cílem je snížit si váhu, nějak se povedlo dostat se na 98kg, poslední 4 měsíce mam skoro nulový pohyb (žádný sport, minimum chůze).

Taky si musím zařídit SSL pro tenhle web, aby byl Wladass spokojený 🤣

Cookies?

Na žádném z mých projektů nikdy nebude otravná lišta pro souhlas s cookies, jelikož žádné kromě těch nutných (přihlašování) nevyužívám. Proto jsem se rozhodl i pro opuštění analytického nástroj Google Analytics (vím že jsem nemusel), a se vším jsem přešel k českému projektu – analytikawebu.cz. Základní přehledy fungují jak se očekává, a od autora vím, že nějaké další vylepšení/funkce přijdou.

Reporty ostatních


Níže je reklama přes Traffor 😉