SEMOR

V říjnu to bylo přesně 10 let co jsem tento projekt spustil. Celý rok byl ve znamení vývoje nové administrace a to hlavně napojení na dodavatele informací o zpětných odkazech (není tedy potřeby služby typu Ahrefs atd.) pro zjištění informací o zpětných odkazech a mega funkce pro generování textů pomocí AI (s možností získat XML pro import do WP)

Podařilo se dojít ke stanovenému cily 800 aktivních uživatelů měsíčně – tedy ti, kteří se alespoň 1 přihlásí do administrace a „něco tam dělají“.

Na vývoj některých funkcí – vzhledu jsem poprvné získal posilu.

SEOwebmaster.cz/sudokuliga.cz/copywriteri.cz

Těmto projektům už se nevěnuji tak jak by potřebovali, ale i přesto se drží a profitují. Určitě bych se jim chtěl letos trochu více pověnovat a vyladit některé procesy.

Jediná větší věc co se povedla je u SEOwebmaster, kde nyní oficiálně spolupraceme s 3 nějvětšími poskytovateli krabicového řešení pro eshopy – shoptet.cz, upgates.cz, webareal.cz

SEO Konzultace

Loni mě oslovilo pár zajimavých firem se zajimavými problémy a nakonec z toho jsou dlouhodobé spolupráce. Bohužel nemohu říct o jaké firmy se jedná, a tak rád bych se pochlubil v rámci ega 😀

Už v průběhu roku ještě před vývojem inflace jsem zvýšil svou hodinouvou odměnu na 1500Kč (z původních 1000Kč, tady na Ostravsku je to dost) a těší mě, že zájem o mé služby neopadl.

Stále platí, že na dlouhodbou spolupráci min. 6 měsíců mam vždy max. 2 klienty. Na ty kratší, analýzy, doporučení to jde vždy nějak udělat v rámci domluvy. Tedy pokud potřebujete konzultaci tak mi napište!

Slevonaut.cz

Někdy na konci jara jsem spustil katalog/srovnávač/affil projekt https://slevonaut.cz a napojil jej na 85 eshopů. Když se podívám jak moc jsem se tomu nevěnoval a co to přineslo, má projekt určitě potenciál na „pasivní příjem“ 😀

Taekwon-do

Korejské bojové úmění, které lze začít „provozovat“ kdykoliv. V naší dospělácké skupině už je nás 9, kteří v prosinci páskovali na vyšší stupěň.

Konečně se mi podařilo na závodech dosáhnout 1. místa v technických sestavách. Na stejných závodech jsem se pustil i do svého prvního sportovnícho boje 😉 No a dopadlo to jak to dopadlo 😉

Naštěstí se nejednalo o nic vážného, a proto jsem od ježíska dostal celou sadu nových chráníčů 😉 V prosinci se mi také podařilo odpáskova na 3.kup tedy modro-červený pásek a pokud trenéři dovolí tak bych chtěl v létě na červený pásek. Zase se trochu přiblížit k stanovenému cíli – černý pásek I. DAN.

MujParking (doména už byla prodána)

V květnu 2022 jsem se rozhodl tento „testovací“ projekt po 1. roce ukonči. Největším problémem bylo, že vznikl velice spontáně na hlavním serveru a byl velice propojený se všemi systémy – což byla rychlá cesta k jeho původnímu vybudování, ale špatné cesta k dalšímu vývoji – přesunu na jiné stroje. Dalším problémem bylo, že to neuměrně zatěžovalo celý server. který byl primárně určen jinému projektu a ten to někdy zásadně ovlivňovalo.

Silvestrovké ráno je dlouhé a tak jsem se rozhodl, že do doménového parkování zase zabrousím. Tentokrát na doméně SuperParking.cz na vlastním serveru, kde nic jiného nepoběží. Celý původní MP systém jsem přepsal, vyladil a již je připraven k použití.

U prodeje trafficu přes tuto službu se poučím z chyb na minulém systému, takže plánem je nezavřít ho za rok jako posledně 😉

Osobní vývoj 2023

Někdy k ránu 1. ledna jsem dostal nápad – celý rok nebudu pít alkohol a kávu. Většinu teď napadlo, že jsem to musel na silvestra přehnat, ale opak je pravdou. Celý večer jsem popíjel birell 😉 Už v roce 2022 se mi postupně podařilo odhodil 6kg váhy, letos bych chtěl přidat ještě dalších 10kg. Hezky postupně, žádný stres, žádná konkrétní dieta, jen odbourání toho co nepotřebuji a přidání trochu více sportu.

Už v průběhu roku 2022 se mi většinou podařilo plnit si cíl – pracovat jen dopoledne a s tím bych chtěl pokračovat i v letošním roce. Nejde to samozřejmě vždy a je potřeba sednou ke stroji i večer o půlnoc atd. A nejde do toho počítat pokud se jedná o vývoj, kdy nejde přestat ve chvili když je 12h 😉

Další zajímavé příběhy roku 2022