Pro všechny to byl rok plný zkoušek, omezení, ale také nových objevů a možností jak fungovat i když se nemůžeme potkávat. V podnikání mi to ani tak moc nevadilo, jelikož od začátku vše vedu formou online setkání.

Taekwondo 1. rok za námi

Má to smysl! Už je to rok, co jsem začal cvičit a vnímat taekwondo. I přes různé zákazy a omezení se nám podařilo dojít k letním zkouškám a před velmistrem obstát a získat zelený pásek. Za což patří dík všem trenérům, kteří nás k domu dokopali 😉 Celá letní přípravu jsem směřoval k MČR, kde jsem chtěl bojovat hlavně ve speciálních technikách (přerážení desek). Z 11 soupeřů jsem se nakonec po urputném boji, kdy má ruka byla dvojnásobná, umístil na 2. místě!! Byl jsem nadšený, ale také jsem věděl, že to mohlo být lepší. Vím, kde jsem udělal chyby, a na příštím MČR to bude zlato 😉 Kdo by mě chtěl vidět tak jeden z úderů je vidět tady https://youtu.be/ZfXvEG2OGF4?t=41

Práce

V tomto roce jsem se většinou věnoval 4 projektům – semor.cz, copywriteri.cz, sudokuliga.cz, seowebmaster.cz.

SEOwebmaster.cz je můj nový projekt spuštěný v září 2020. Jsem rád, že v projektu vidí potenciál e-shopová řešení SHOPTET, UPGATES, ESHOP RYCHLE, které tuto službu doporučují svým klientům.

SEMOR.cz jako nejlepší český SEO nástroj. V počtu registrovaných uživatelů rostl projekt každý měsíc, ale vzhledem k situaci byli opatrní v utrácení/nákupu kreditů. Podařilo se spojit s zahraničním poskytovatelem informací o zpětných odkazech a celkově stabilizovat celý systém. Začal jsem pracovat na pár nových funkcích/reportech, které by měly ušetřit čas a práci.

COPYWRITERI.cz – od odkoupení v roce 2016 byl letošek nejúspěšnějším rokem vůbec. Když si tak čtu loňské hodnocení tak se budu asi opakovat. Nový vzhled se nepodařilo připravit, energie se musela věnovat jinde a i proto jsem rád, že byl projekt takto úspěšný. V roce 2021 určitě nový vzhled hotový bude a hlavně nová administraci pro copywritery a nějaké nové funkce, díky propojení se SEMORem.

SUDOKUliga.cz / com loňská aplikace pro Android sice vydána byla, ale bez propagace a s častým „padáním“. Byla to dobrá zkušenost, ale příště oslovím někoho kdo se v tom vyzná 😉 Na začátku prosince, jsem udělal redesign celého webu (překlady do angličtiny/němčiny/španělštiny/ruštiny). Web (cizojazyčný) jsem napojit na platební bránu Stripe ať má projekt i zisky ze zahraničních uživatelů. Stejně jako výše to byl nejlepší rok od zpoplatnění v roce 2013. Příští rok bude 15. rok co projekt funguje tak to bude chtít vymyslet něco odpovídajícího.

Vít Michalek SEO konzultant na podzim jsem si po delší době oprášil zkušenosti s vedením/rozdáváním rad-zkušeností. Byly to spíše menší české weby, ale i 1 velké slovenské knihkupectví, kde teď mají na pár měsíců dost věcí k opravení a doladění. Nic nebylo osobně, a i přesto to fungovalo. Na podzim jsem své služby nabízel ZDARMA, vzhledem k tomu co se ve světě děje. I v následujícím roce budu své služby nabízet, ale zdarma v takto velkém rozsahu už to určitě nebude. Nemám problém poradit když mi napíšete 😉 Doufám, že se podaří uskutečnit projekt skillminers.cz od Pavla Pajkrta, kde jsem se nabídl ke spolupráci.

Co dál?

V roce 2021 nebudu spouštět žádný nový projekt ať už budu mít jakýkoliv nápad a budu chtít svou první miliardu 😉 kecám;) Nic mě nezastaví pokud to bude dávat dlouhodobý smysl.

Další zajímavé reporty